חברה מקליפורניה הפסידה את שם המתחם Virtualsex.com
חברת סרטי הפורנוגרפיה Digital Playground of Chatsworth מקליפורניה, טענה כי היא טבעה את המושג "virtual sex" בשנת 1994, ולכן היא אמורה לקבל את הזכויות לשם המתחם virtualsex.com .

ארגון World Intellectual Property Organization (WIPO) פסק כי שם המתחם שייך באופן חוקי לחברת Network Telephone Services.

לטענת WIPO, חברת Network Telephone Services גם מציעה סחורה המתאימה לשם המתחם אפילו אם חברת Digital Playground of Chatsworth הינה בעלת הסימן המסחרי "virtual sex".

חברת Digital Playground of Chatsworth טוענת כי חברת Network Telephone Services רכשה את שם המתחם בידיעה כי הוא השם המסחרי שלה וידעה שהיא חברת סרטי ה DVD האירוטיים הגדולה בארצות הברית.

ואילו Network Telephone Services טוענת כי שם המתחם נרכש מתוך הנחה שמושג "virtual sex" הינו מושג גנרי.

WIPO פסקה אומנם כי עיצוב האתר virtualsex.com דומה מדי לסימן המסחרי של Digital Playground of Chatsworth אך בכל זאת פסקו לטובת Network Telephone Services כי מצאו שאין הגיון בכך ש Digital Playground of Chatsworth הגישו את התביעה כ 14 שנה לאחר רכישת שם המתחם.

לפני כשנה דיווחנו על אדם שעשה מיליוני דולרים שלא כדין מאתר הפורנוגרפיה Sex.com ונמלט למקסיקו, ביקש ביום שני משופט למחוק את החוב של 65 מיליוני הדולרים שהוא חייב לבעל הזכויות של Sex.com .

לפני כחודש דיווחנו כי חברה מדרום אפריקה למכירת חלקי חילוף לרכבים מסוג וולבו, השתמשה בשם המתחם volvospares.com לאתר האינטרנט שלה.

יצרנית הרכבים וולבו הגישה תלונה על הפרת סימן מסחרי אשר נדונה בפני צוות של World Intellectual Property Organisation (WIPO).

בחודש נובמבר דיווחנו כי פאנל בוררות של WIPO (World Intellectual Property Organisation ) פסק כי מפיצים וסוכנים יכולים להשתמש בסימן מסחרי של יצרן בשם הדומיין שלהם גם אם אינם מפיצים או סוכנים מורשים של היצרן.© כל הזכויות שמורות