המשרד לסחר הוגן יאתר חברות המנצלות מידע פרטי של גולשים
המשרד הבריטי לסחר הוגן (OFT) יחקור בחצי השנה הקרובה חברות המפעילות מנועי חיפוש בבריטניה, בכדי לפעול נגד שימוש שעושות חברות אלו במידע אישי של גולשים.

המידע משמש את החברות ליצירת "פרסום מותאם התנהגות" המסתמך על הרגלי החיפוש והגלישה של הצרכן. הן בונות פרופיל המסתמך על היסטורית החיפוש של הגולש ומשתמשות במידע זה בכדי לשלוח אליו מודעות פרסומת מותאמות אישית, או מחיר מותאם אישית.

שיטת פרסום זו צוברת תאוצה בבריטניה ובעולם, אך חברות רבות אינן מודעות לדרך שבה מושג המידע על הגולשים, לעיתים תוך פגיעה בפרטיותם.

החקירה תכלול טווח רחב של חברות במשק הבריטי ותקיף גם קונצרנים גדולים, וחברות דוגמת Google ו-Yahoo שמתחקות אחר העדפות הגלישה והחיפוש של צרכנים.

תומכים בהגנת הפרטיות סבורים כי צעד זה יסייע לבריטניה להקשיח את הסנקציות כנגד חברות שמבצעות שימוש לרעה במידע אישי של גולשים.

ההחלטה הנוכחית באנגליה מיישרת קו עם מדיניות נוספות דוגמת ארה"ב, קנדה והולנד, שמפעילות פיקוח הדוק על הפרות פרטיות המתבצעות ברשת.

כמו כן תהווה החקירה חלק מפעילות רחבה שמתבצעת לאחרונה בממלכה המאוחדת להגנת פרטיותם של אזרחים. כזכור, לפני כחודשיים הודיעה סקוטלנד כי תפעל לצמצום איסוף ושימוש במידע אישי של אזרחים המצוי במאגרי מידע ציבוריים.

פעילות זו היא חלק ממגמה שמעודד האיחוד האירופי בין חברותיו ומדיניות שלישיות, של מודעות ופעולה להגנת הפרטיות. בין היתר תמך האיחוד האירופי החודש בכנס הגנת הפרטיות שהתקיים בתל אביב.


© כל הזכויות שמורות