מחקר חדש ממליץ לשנות את חוקי הפרטיות
מחקר חדש שנערך בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת קולורדו, קובע כי כיום ניתן לזהות אנשים על-פי מידע אנונימי כביכול המאוחסן במאגרי מידע. המחקר ממליץ, לאור ממצא זה, לשנות את פרקטיקות וחוקי הפרטיות האמריקניים.

יותר ויותר גופים כיום מאחסנים מידע אישי של אזרחים במאגרי מידע ומבצעים בו שימוש או משחררים אותו למטרות שונות, לאחר שביצעו בו תהליך של "אנונימיזציה" שמיועד לבטל את האפשרות לזהות את מושא המידע.

המחקר מצא כי אף על פי שמאחסני המידע מוחקים את מרבית השדות הממוחשבים שבהם מצוי מידע מזהה, מחשבים חזקים, בשילוב עם פגיעות מאגרי המידע מביאים לכך שניתן לזהות גם אנשים שהמידע שלהם עבר תהליך "אנונימיזציה".

הסכנה בכך גדולה, משום שחברות וגופים שונים שאוספים את המידע סבורים כי מרגע ביצוע תהלךי ה"אנונימיזציה" פרטיות האדם מוגנת וניתן לבצע בפרטים האישיים כל שימוש.

עורך המחקר מצביע על כך שתהליך אנונימיזציה מבטל סנקציות אחרות הכרוכות בהגנת פרטיותו של אדם. כעת, עם הממצאים החדשים, יידרשו המחוקקים לשינוי החוק כך שייתן מענה גם לסוגיה בה מידע אנונימי חושף את זהותו של אדם.

מאגרי מידע גדולים חשופים לגניבת ודליפת מידע אישי העלולות לגרום נזק רב לציבור.רק אתמול פרסמנו כי מידע אישי של מיליוני אמריקנים נגנב ממאגר רפואי בארצות הברית.

ואילו בחברת T-Mobile גנבו עובדים מידע אישי של לקוחות החברה ומכרו אותו לחברות מתחרות.


© כל הזכויות שמורות