אובמה שוקל הנפקת תעודות זהות חכמות לאזרחי המדינה
השבוע קיים הנשיא האמריקאי, ברק אובמה, פגישה עם שני הסנטורים צ`אק שומאכר ולינדסי גראהם.

בפגישה העלו הסנטורים בפני אובמה את הרעיון של הנפקת תעודות זהות חכמות לאזרחי המדינה, שיכילו מידע ביומטרי כגון: טביעות אצבעות, סריקות של כפות הידיים, סריקת קשתית וכו`.

על פי הצעת הסנטורים מעסיקים יחויבו לאמת את הפרטים המופיעים בתעודת הזהות של עובדיהם. כך מי שאין ברשותו תעודת זהות חכמה לא יוכל להיות מועסק ומי שמחזיק בתעודות מזויפות יתגלה במהרה.

כלומר המטרה שעומדת מאחורי ההצעה היא למנוע מעובדים בלתי חוקיים להשיג עבודה ובסופו של דבר לצמצם את תופעת ההגירה הבלתי חוקית, הסבירו הסנטורים בראיון שנתנו לעיתון הוושינגטון פוסט.

לדעתם הנפקת תעודות חכמות הוא רק חלק קטן מרפורמה שיש לעשות בנושא ההגירה לארה"ב. כמו כן הם מציעים להגביר את האבטחה בגבולות, העסקת יותר עובדים זמניים, מתן חנינה לשוהים הבלתי חוקיים שכבר נמצאים בארה"ב ועוד.

מסתבר שהרעיון לחבר בין מאגר ביומטרי לבין נושא ההגירה הוא פופולארי מאוד מקרב חוגים פוליטיים שונים ואין זו הפעם הראשונה שנעשה ניסיון להוציא לפועל מהלך שכזה.

אולם עד כה הרעיון בוטל כל פעם מחדש מחשש לפגיעה בפרטיות ולפדרליזם.

עם זאת בהודעה שמסר הבית הלבן בעקבות הפגישה נאמר כי אובמה בירך על היוזמה וסבור כי מדובר ברעיון מבטיח. כעת רק נשאר לחכות ולראות האם גם הפעם יהיה להצעה סוף דומה.


© כל הזכויות שמורות