גם נטוויז`ן ובזק חוסמות אתרי הימורים
ספקיות האינטרנט בזק בינלאומי ונטוויז`ן מצטרפות ל-012 סמייל ונענות לדרישת המשטרה לחסום אתרי הימורים. גולשים שמקליקים את שמות האתרים שנחסמו: ויקטור צ`נדלר (Victor Chandler) וסטן ג`יימס (Stan James) נתקלים בהודעת שגיאה המדווחת להם כי האתר לא קיים.

חסימת שני אתרי ההימורים מתבצעת בהתאם לבקשה רשמית של משטרת ישראל, שהורתה לספקיות לחסום אותם במסגרת המלחמה בהימורים המקוונים. האתרים היחידים שנחסמו הם ויקטור צ`נדלר וסטן ג`יימס, ולעומתם לאתרי הימורים אחרים ממשיכות הספקיות לאפשר גישה כרגיל.

גם חברות הסלולר סלקום, פלאפון ואורנג` הנחשבות לספקיות אינטרנט לטלפון הנייד - חסמו את שני האתרים המדוברים. למרות החסימה, גולשים כבר מתמקצעים בדרכים טכנולוגיות שונות לעקוף אותה ולהגיע לאתרים.

סטן ג`יימס וויקטור צ`נדלר נחשבים לאתרים הגדולים ביותר בתחום ה הימורים באינטרנט הפועלים בישראל. האתרים מופעלים משרתים המצויים בחו"ל - מה שמונע מן המשטרה לפשוט על משרדיהם ו לסגור אותם כפי שנעשה במקרים אחרים, אך מאחר והאתרים פונים לגולשים ישראליים הם עוברים על חוק ההימורים הישראלי ועל כן יכולה המשטרה לבקש מהספקיות לחסום אותם.

זוהי הפעם הראשונה שהמשטרה פונה לספקיות בבקשה לחסום אתרי הימורים. ממשרד המשפטים נמסר כי לא ידוע לפי שעה על חסימות נוספות מתוכננות. על המשמעות המשפטית של חסימת אתרי הימורים בישראל ועל ההיסטוריה שהובילה לחסימה - ב מאמר הבא.


© כל הזכויות שמורות