איגוד האינטרנט יוצא נגד חסימת אתרים
איגוד האינטרנט הישראלי מגיב לדרישת המשטרה לחסום אתרי הימורים: אתר TheMarker מדווח כי האיגוד פרסם נייר עמדה בנוגע לחסימת האתרים, בו הוא מכנה את החסימה "סכנה מפני מדרון חלקלק".

התנגדות איגוד האינטרנט נובעת בעיקר מכך שהוראת החסימה בוצעה ללא צו משפט, מה שפותח לדברי האיגוד פתח לכך שמפקדים במשטרה יורו בעתיד על חסימות נוספות של אתרים מבלי להיוועץ בבית המשפט. כזכור, חסימת אתרי ההימורים הנוכחית עליה הורתה המשטרה בוצעה מכוח סעיף 229 בחוק העונשין, המאפשר למשטרה לסגור אתרי הימורים מקוונים.

איגוד האינטרנט מביע בנייר העמדה חשש מתרחיש בו המשטרה תוכל על פי שיקול דעתה בלבד להביא לחסימת הגישה לאתרים שביצעו לכאורה עבירה על החוק. לדעת האיגוד, חסימת האתר היא מהלך קיצוני שראוי שיוגדר בחוק מפורש או יישאר בסמכותו של בית המשפט.

עוד מצהירים באיגוד האינטרנט כי חסימת אתרים אינה יעילה וקשה מאוד לאכיפה, משום שגם אם ספקיות אינטרנט חוסמות את הגישה - הגולשים יכולים לגייס אמצעים טכנולוגיים על מנת לעקוף אותה. אתר שייסגר יכול להחליף כתובת IP ובכך לעקוף את הסנקציה.

כזכור, לפני חודש הורתה המשטרה לספקיות האינטרנט בישראל לחסום את הגישה לאתרי ההימורים ויקטור צ`נדלר וסטן ג`יימס - המציעים לגולשים להמר על כספים ופועלים כבתי קזינו לכל דבר. 012 היתה הספקית הראשונה ליישם את החסימה, ואחרי מיהרו גם בזק בינלאומי ונטוויז`ן לציית להוראת המשטרה.


© כל הזכויות שמורות