יישום מגזין אמנות ישראלי נפסל באפל בגלל "פורנוגרפיה"


 אתר וואלה מדווח כי אפליקציה של מגזין האמנות הישראלי Ms.Use, נפסלה לקבלה לשוק היישומים לאייפון ולאייפד של אפל. הסיבה לפסילה היא הצגת תכנים פורנוגרפיים, המנוגדת לתנאי השימוש.המגזין עוסק במין בהקשרים אמנותיים, ומפרסם בין השאר עבודות של אמנים ידועים כמו דיוויד לה-שאפל וג'ון קורין ומטרתו לעורר דיון במיניות - ולא לשמש כחומר מגרה מינית, לטענת מייסדיו. ראוי לציין כי המגזין נמכר בגירסת דפוס לא מצונזרת בחנויות הספרים הגדולות בישראל.
"
יש להם חוק שכל עירום זה פורנו, ותחת החוק הזה לא נכנס אמנות ולא שום דבר", אמרה עורכת המגזין, אפרת מרודי, לוואלה. עוד מוחה מרודי על האיפה ואיפה שנוקטת אפל בהפעלת מדיניות זו.

העובדות, כך נראה, תומכות בטענתה של מרודי: אפל פוסלת תכנים העוסקים במין של יוצרים עצמאיים כמו המגזין המדובר, או היישום של מייסד להקת ניין אינץ' ניילס, טרנט רזנור

 – ומאידך, חברת הטכנולוגיה המובילה מאשרת לשוק האפליקציות שלה יישומים בוטים לא פחות, הכוללים עירום, של מגזינים כמו פלייבוי, מקסים ועוד. ההבדל הוא שהאחרונים שייכים לתאגידי תקשורת בעלי עוצמה כלכלית.
אפל אינה היחידה שמפעילה שיפוט מוסרי לגבי תכנים הנמסרים לאישורה. אמזון הסירה לפני מספר חודשים מחנות הספרים שלה, ספרות למבוגרים הכוללת תכנים של גילוי עריות. אך דומה שאפל מהווה סמן ימני בתחום, מפעילה צנזורה מחמירה ובאופן בלתי שיוויוני. בשבוע שעבר, בעקבות לחץ ציבורי, הסירה אפל יישום הקורא לחד-מיניים להירפא.


 


 

© כל הזכויות שמורות