"תכנית גמילה" מטכנולוגיה לילדים


הורים רבים חוששים כי הם מאבדים שליטה על הרגלי צריכת הטכנולוגיה של ילדיהם. רבים מביעים דאגה מכך שמדובר ביותר מאשר הרגל וחלקם אף מעזים להודות כי ילדיהם מכורים לטכנולוגיה.
מרכז גמילה בארצות הברית מציע מענה להורים המודאגים בדמות תכנית המיועדת לילדים מתחת לגיל 13 ואשר מטרתה לטפל בהתמכרות של ילדים למכשירי סמארטפון, למשחקי וידאו ולטכנולוגיה באופן כללי.
מרכז הטיפולים, היחיד מסוגו (נכון לעכשיו) בארה"ב ובעולם המערבי בכלל, מעוניין לטפל בנזקים הבלתי הפיכים הנגרמים משימוש יתר בטכנולוגיה.

לדברי מומחים במכון, ילדים צעירים נחשפים לגירויים חושיים אינטנסיביים, הזמינים להם תמיד ומציעים סף ריגוש גבוה ומיידי. כתוצאה מכך, נפגעת אצל הילדים התפתחות אינסטינקטים הנוגעים לתנועה במרחב, סקרנות ויצר גילוי וכן נפגעת היכולת ליצור אינטראקציות חברתיות חדשות ולפתח יכולות  בינאישיות.
לדעת מנהלת המכון, חשוב כי הורים יהיו מודעים להשלכות השימוש בטכנולוגיה ויעודדו תקשורת פתוחה סביב הנושא, כמו גם ינהיגו הגבלות על משך השימוש בטכנולוגיה על ידי ילדיהם. כמו בתחומים רבים אחרים, גם כאן סבורים במרכז הטיפול כי המפתח הוא חינוך ולקיחת אחריות.
הורים רבים בארצות הברית מדווחים על חששות סביב סוגיית הצריכה של טכנולוגיה על ידי ילדיהם ורבים אף מודים כי הם חוששים שילדיהם פיתחו תלות ואף התמכרות, בעיקר לטאבלטים וטלפונים חכמים, אך מודים באותה נשימה שאין בידיהם את הכלים לאבחן את הילדים כמכורים או לטפל בתופעה בצורה אפקטיבית.יחד עם זאת, הורים רבים חוששים שהגבלת צריכת הטכנולוגיה של ילדיהם תעמיד אותם בעמדת נחיתות ואף תפגע

בסיכוייהם לרכוש כישורים אשר יידרשו להם בעתיד לצורך בניית קריירה.
© כל הזכויות שמורות