אפל נחקרת בסין בחשד למכירת אפליקציות וידאו "אסורות"


סין מפעילה מאמצים זה מכבר על מנת לפקח על תכנים ברשת האינטרנט במדינה. הממשלה הסינית מפעילה מערכת צנזורה מן המפותחות בעולם וכבר אסרה על פעילותן של חברות כגון פייסבוק, גוגל וטוויטר בתחומי המדינה.
חברת אפל לעומת זאת, עדיין מורשית לפעול במדינה אך פעילותה נתונה לפיקוח מתמיד של הממשל הסיני ואף לחקירות במקרים של חשדות להפרת חוקים מקומיים על ידי הפצה של תכנים הנחשבים לאסורים, ביניהם פורנוגרפיה וחומרים העשויים לערער את יציבות המשטר.
סין נאבקת בחודשים האחרונים להגביר את הפיקוח על תכנים המופצים באמצעות אפליקציות לטלפונים ניידים. כחמישית מהכנסותיה של חברת אפל מגיעות ממכירת אפליקציות בחנות האונליין שלה. סין מודעת לכך ובאופן כללי מודעת לכוח השוק העצום שלה ולכן לא מתביישת להפעיל לחצים גוברים והולכים על אפל להדק את הפיקוח שלה על אפליקציות הנמכרות בחנות האונליין שלה.
לפני מספר ימים פתחה ממשלת סין בחקירה נגד החברה, בחשד שאפליקציות מסוימות להפצת תכני וידאו הנמכרות בחנות האפליקציות של אפל מהוות הפרה של החקיקה המקומית. בשבוע שעבר דיווחה סוכנות חדשות במדינה על כוונת הממשלה לזמן את נציגי אפל לבירור על מנת להאיץ בחברה להדק את הפיקוח על מכירת אפליקציות של צדדים שלישיים המתמחות בהפצת תכני וידאו בשידור חי (
Live Streaming
). לטענת הממשל, חלק מהאפליקציות האמורות מפיצות תכנים אסורים, ביניהם פורנוגרפיה.
נציין כי רק לפני שבועות ספורים הורתה ממשלת סין לחנויות אפליקציות במדינה להירשם במרשם רשמי של הממשלה לצרכי מעקב ופיקוח. המהלך האמור הוא חלק ממאמציה של המדינה להשיג שליטה בשוק היחסית פרוץ של חנויות אפליקציות המיועדות למערכת ההפעלה מסוג אנדרואיד. מאחר וגוגל אינה מורשית לפעול בתחומי המדינה, צצו בסין עשרות חברות המציעות תכנים עבור משתמשי אנדרואיד ונראה כי הממשל התקשה לעמוד בקצב ריבוי החברות ולכן הורה על יצירת המרשם.
© כל הזכויות שמורות