האם חוק פורנו חדש ייאלץ קטינים להיחשף?

הצעת חוק חדשה בבריטניה מאיימת ליצור מציאות חדשה עבור גולשים קטינים באתרים פורנוגרפיים. במסגרת ההצעה, ידרשו האתרים לבצע אימות של גילאי משתמשים על מנת למנוע מקטינים מתחת לגיל 18 גישה לחומרים פורנוגרפיים.  

האימות יתבצע באמצעות מסירת מספר טלפון נייד, הזנת פרטי כרטיס אשראי או רישום של גיל המשתמש במשרד דואר המקומי. 

קבוצה מקומית בשם "Open Rights Group" המקדמת קמפיין פרטיות במרחב הדיגיטלי הזהירה מהשלכות החוק החדש. גורמים בקבוצה אומרים שהכנסת מערכת לסינון משתמשים קטינים במתכונתה הנוכחית עלולה להשליך באופן שלילי על פרטיות המשתמשים וכי השיטות המוצעות לאימות גילאי המשתמשים עלולות להוביל בסופו של דבר לחשיפתם.

לטענת הארגון, מערכת המחייבת משתמשים למסור פרטי אימות אישיים תוביל ליצירתן של רשימות משתמשים באתרים פורנוגרפיים. מלבד הפגיעה בפרטיות המשתמשים מעצם שיוכם למאגר צרכני פורנוגרפיה, קיימת סכנה כי הרשימות תדלופנה החוצה, כפי שקרה למשתמשי אתר ההכרויות הדיסקרטי "אשלי מדיסון". 

הקבוצה התייחסה לסיכון נוסף בחוק החדש והוא העברת החובה ליישום החוק אל ידיהן של חברות המשווקות תכנים פורנוגרפיים. בהקשר זה, הארגון אינו סבור כי החברות הנ"ל הן הגורם המתאים ביותר לאכיפת החוק, לכל הפחות. נציג קבוצת "Open Rights" התייחס לכך באמרו כי: "אם הממשלה מעוניינת לבצע אימות גיל, היא חייבת לקבוע מערכת שתגדיל את הפרטיות והבטיחות של המשתמשים".

בנוגע לסוגיות הפרטיות והאבטחה, ציין נציג הארגון כי: "האנשים שיאלצו להשתמש במערכת לא בטוחה לאימות הגיל יהיו חשופים לפגיעה בפרטיותם... בניית מסדי נתונים של הרגלי הגלישה הפורנוגרפיים של הציבור הבריטי, עשויים להופיע מאוחר יותר באתר וויקיליקס".© כל הזכויות שמורות