אושרו צווי המניעה נגד אתרי הרחבות קודי

לאחרונה הגיש ארגון זיר"ה (זכויות יוצרים ברשת האינטרנט) בקשה לצווי מניעה נגד שלושה אתרים ישראלים המפיצים הרחבות לתכנת קודי (Kodi) המאפשרת מגוון אפשרויות לצפייה ישירה בתכני וידאו.

ארגון זיר"ה פועל לאכיפת זכויות יוצרים של החברות המיוצגות על ידו בה שידורי קשת (מאקו, ערוץ 2), חברת הלוויין Yes, נגה תקשורת, סרטי יונייטד קינג וחברת הכבלים Hot.

שלושת בעלי האתרים נגדם הוגשה הבקשה לצווי מניעה הם אביב אבקסיס בבעלותו abeksis, יעקב רביב בבעלותו revivo-kodi ותומר חיימוביץ בבעלותו kodiwizardil.
על פי הפשרה אשר הושגה ביום חמישי (25.5.2017), שלושת האתרים הפסיקו את פעילותם באופן מידי ונוסף על כך בעליהם נקנסו בעשרות אלפי שקלים.

נקבע כי הפרה של אחד מסעיפיו של ההסכם תגרור קנס בגובה 100 אלף ש"ח. בנוסף נאסר על השלושה להקים אתרים המכילים תכנים המפרים זכויות יוצרים וכן אתרים המציעים שידורי ספורט בצפייה ישירה.

לפני מספר שנים זכה ארגון זיר"ה לקבל צו מניעה כנגד אתרים ישראלים אשר הציגו תכנים פיראטיים תוך כדי הפרת זכויות יוצרים ובינם אתר Sdarot הפופולרי.

עם זאת, חלק מן אתרים אלו המשיכו לפעול כסדרם, הן על ידי שינוי שמם והן על ידי הסוואת מקור פעולתם דרך שימוש בשרתים הנמצאים בחו"ל.© כל הזכויות שמורות