משבר Uber בלונדון – החברה מנסה לפשר

חברת המוניות Uber סופגת מכה קשה באחת מערי הבירה הגדולות בעולם.

ביום שישי האחרון החליטה עיריית לונדון שלא לחדש את רישיון הפעילות של החברה בעיר החל מה-30 בספטמבר. ההחלטה האמורה נושאת פוטנציאל נזק עצום מבחינת החברה, אשר שוק הפעילות הגדול ביותר שלה הוא השוק האירופאי. ההחלטה התקבלה על ידי הגוף הממונה על התחבורה בעיריית לונדון לאחר שקצה נפשה של האחרונה בסוללת הסקנדלים שהחברה הנפיקה לאחרונה חדשות לבקרים ובהתעלמותה החוזרת מחוקי תחבורה מקומיים.

העירייה הודיעה כי הגיעה למסקנה ש-Uber היא חברה בלתי הולמת ואינה ראויה להמשיך את פעילותה בעיר, כאשר מלבד התנהלות בלתי ראויה, הוחלט כי החברה איננה עומדת בסטנדרטים רצויים של בטיחות. בחברה חוששים כי הצעד האמור יעודד ערים גדולות נוספות לבטל את רשיונות הפעילות של החברה בשטחם וגורמים בחברה הודיעו על כוונתם לערער על ההחלטה. אך ככל שעוברים הימים, נראה כי Uber החלה לעשות חשבון נפש. הבוקר הודיע מנכ"ל החברה לעיתונות המקומית כי Uber מוכנה לשנות את אופן התנהלותה על מנת לשכנע את עיריית לונדון לחזור בה מהחלטתה. יחד עם זאת, הבהיר מנכ"ל החברה כי הנכונות לבצע שינויים תהיה כפופה לנכונותה של העירייה לפתוח ערוץ הידברות ולדון באפשרות של ביטול ההחלטה.

על אף שגורמים בעיריית לונדון סירבו להגיב באופן רשמי, עיתונים לונדוניים הצליחו להשיג הצהרות מגורמים שונים בעירייה לפיה נכונותה של Uber לבצע שינויים בהתנהלותה הם מעודדים ועשויים לדרבן את העירייה לפתוח במשא ומתן עם החברה. השינויים המוצעים על ידי Uber יכללו ככל הנראה הכנסת שיפורים שיגבירו את בטיחות הנוסעים ברכבי החברה, כמו גם שיפור תנאי ההעסקה של נהגים, לרבות תמריצים כלכליים, תשלום על ימי חופש והטלת מגבלות על שעות עבודה.© כל הזכויות שמורות