מבסיסי נתונים לזירות פשע: הרשת היא נשק משטרתי חזק
מחבר המאמר מספר כי מעצרים משטרתיים רבים נעשים בעזרת מערכות מחשבים מתוחכמות למניעת פשעים ויוזמות טכנולוגיות מהוות כלי נשק חזקים במלחמה בפשיעה.

המחבר מתאר את אחת ממערכות המחשבים הללו, שמהווה בבסיסה מנוע חיפוש ומאפשרת לקצינים בשטח לקבל מידע אמין במהירות רבה. המערכת מכונה "מרכז פשע בזמן אמיתי" מאפשרת תצוגת מפות, דיאגרמות, תמונות לווין ותמונות ממצלמות מעקב. חלק מהמידע המסופק למערכת מהווה חומר מחקירות משטרה שגרתיות כמו תלונות לגבי פשעים, עבר פלילי של חשודים וכו`.

המחבר מספר כי המרכז גם "תופר" יחדיו רסיסי מידע שבאופן מסורתי נהוג היה לתייק אותו בדו"חות מודפסים, כמו שמות אנשים שביקרו אסירים מורשעים, כינויים, הקלטות של שיחות למוקדי חירום ורשימות של קעקועים, צלקות ועוד סימנים מזהים של עבריינים ידועים.

המחבר טוען כי בסיס הנתונים מספק לעיתים הוכחות חותכות וחשובות להרשעת עבריינים ומקרים רבים נפתרו או שמעצרים בוצעו, כתוצאה ישירה מהשימוש בטכנולוגיה החדשה. אולם אומר המחבר, מומחים שונים טוענים כי המשטרה, כמו גם סוכנויות אכיפה אחרות, פועלת באיטיות רבה יותר בכל הנוגע לאימוץ טכנולוגיות חדשות לעומת גופים עסקיים פרטיים.

המחבר סוקר במאמר גם את הפוטנציאל של המערכות החדשות לפגוע בפרטיות של אזרחים ואת הגופים האזרחיים המודאגים בשל כך.


© כל הזכויות שמורות