ניטרליות הרשת עלולה להרוס את התוכניות למערכת הבריאות האלקטרונית
במהלך השנים האחרונות דובר רבות בארה"ב על הצורך במערכת אלקטרונית בתחום הבריאות שתכיל בין השאר מסמכים רפואיים, מרשמים, צילומי רנטגן ומידע רפואי אישי מגוון.

אולם כעת, לפי דו"ח חדש שפורסם, כל התוכניות להקמת מערכת כזו עלולות להיפגע, אם קובעי המדיניות לא ידחו את הבקשות לרגולציה בתחום של ניטראליות הרשת.

עמדת איגוד תעשיית האינטרנט בארה"ב, המייצג חברות בתחום המסחר האלקטרוני, התוכן והתקשורת, היא שאין להכריח את הצרכנים בארה"ב לקבל שירות קבוע המותאם לכולם שנותן את אותו המקום והמשקל לפיקוח רפואי קריטי כשם שזה ניתן להורדות מוסיקה ווידאו, שמהוות תקשורת לא הכרחית.

גוגל, אמזון וארגונים העוסקים בטובת הציבור תומכים בחקיקה שתאסור על מפעילי תקשורת כמו AT&T לדרוש מחירים גבוהים יותר מספקי תוכן על מתן עדיפות לתכניהם.

בסוף יוני פירסמה ועדת הסחר הפדראלית, ה- FTC, הודעה ובה נאמר כי קובעי המדיניות צריכים להיזהר לגבי רגולציה של תעבורת אינטרנט רחבת פס ומהירה.

יו"ר ה- FTC אמר כי קובעי המדיניות צריכים לבדוק היטב אם יש צורך ברגולציה חדשה בתחום ולא למהר לחוקק חוקים חדשים ללא עדות או ראיה משכנעת כי קיימים כשלי שוק או פגיעה בצרכנים .

ביוני גם השיקה גוגל בלוג המתמקד בחקיקה ורגולציה ממשלתית בארה"ב. השקת הבלוג מהווה סימן לעניין הגובר והולך של החברה ביחסים עם וושינגטון הבירה.

הבלוג מהווה חלק ממאמציה של גוגל למקד את תשומת ליבה גם בממשל בארה"ב מאז תחילת 2005. בשנה שעברה היתה גוגל אחת מהחברות המקוונות המובילות שקראו לקונגרס להעביר את חוק ניטראליות המידע שאמור למנוע ממפעילי פס רחב חסימה או האטה של תוכן מקוון המוצע על ידי המתחרים שלהם.

לקליפ וידאו המציג את נושא ניטראליות הרשת לחצו כאן .


© כל הזכויות שמורות