שירות TorrentSpy והחלטות משפטיות הפוגעות בפרטיות
מחבר המאמר אומר כי הוליווד הנחיתה מכה על שירות שיתוף הקבצים TorrentSpy השבוע, כשזכתה בשתי החלטות חשובות נגד מנוע החיפוש BitTorrent, החלטות שיכולות להקנות לתעשיית הסרטים כלים חדשים ובעלי עוצמה במלחמתה נגד שיתוף קבצים לא חוקי.

לדברי המחבר, ארגון החזית האלקטרונית, חסיד של חוקי הגנת הפרטיות באינטרנט, ביקר את החלטות בית המשפט וטען כי הן מציבות איומים רציניים למשתמשי האינטרנט.

המחבר מסביר כי בשבוע שעבר דחתה שופטת בית המשפט המחוזי פלורנס קופר את תביעת TorrentSpy נגד האגודה לסרטים של ארה"ב, לפיה האגודה קנתה באופן לא חוקי עותקים של הודעות דואר אלקטרוני פרטיות השייכות למנהלי TorrentSpy.

שותף עסקי של אחד ממייסדי TorrentSpy הודה כי הוא פרץ למערכת הדואר של החברה ותיכנת אותה כך שתשלח עותק מכל התכתבות אליו. מאוחר יותר הוא מכר את המידע לארגון הסרטים של אמריקה תמורת 15 אלף דולרים.

מחבר המאמר אומר כי גניבת ההודעות לא הפרה את חוק ההאזנה הפדראלי לפי השופט, ולטענת ארגון החזית האלקטרונית השופטת פירשה באופן לא נכון את החוק וההחלטה מהווה סיכון להגנה על הפרטיות .

המחבר מספר כי בדיון שונה השבוע, דחתה קופר ערעור של החלטת בית משפט קודמת לפיה החברה צריכה לחשוף מידע על משתמשיה, המפרים זכויות יוצרים . שופט שלום קבע בחודש יוני בהחלטה חסרת תקדים כי על TorrentSpy לחשוף כתובות IP של משתמשיה.

המחבר מזכיר כי ביום ראשון, ממש לפני הודעתה של קופר לגבי דחיית הערעור, הודיעה TorrentSpy כי היא מתחילה לחסום גישה של משתמשים מארה"ב לאתר שלה וכי היא מעדיפה לא לתת שירות למשתמשים על פני מסירת מידע עליהם.

לדברי מחבר המאמר, ארגון החזית האלקטרונית טוען כי גם החלטה זו מפירה את זכות הציבור לפרטיות .


© כל הזכויות שמורות